هم اکنون با ما تماس بگیرید 05138510356

اتور co2

سالهای زیادی است که به منافع غنی سازی دی اکسید کربن در گلخانه ها، برای افزایش رشد و تولید گیاهان پی برده شده است. دی اکسید کربن یکی از ضروری ترین اجزاء فتوسنتز می باشد. در تولید محصولات گلخانه ای، هدف همه پرورش دهندگان، افزایش ماده خشک و بهینه سازی اقتصادی محصولات می باشد. دی اکسید کربن با توجه به بهبود رشد گیاهان، باروری محصولات راافزایش می دهد. مواردی که باردهی محصولات به وسیله ی غنی سازی دی اکسید کربن افزایش داده می شود عبارتند از : گلدهی قبل از موعد ، بازده میوه دهی بالاتر، کاهش جوانه های ناقص در گلها
بهبود استحکام ساقه گیاه و اندازه گل و… در حقیقت این گاز یک ماده مغذی برای گیاهان است.
برای اکثر محصولات گلخانه ای، میزان خالص فتوسنتز با بالا بردن میزان دی اکسید کربن از۳۰۰ ppm تا ppm1000 افزایش می یابد. با افزایش میزان دی اکسید کربن تا ppm1000 ، فتوسنتز نیز تا ۵۰% افزایش خواهد یافت. غلظت دی اکسید کربن موجود در هوای محیط چیزی در حدودppm 340-300 از لحاظ حجمی می باشد. اکثر گیاهان گلخانه ای مانند گوجه فرنگی و خیار و همچنین انواع گلهای شاخه بریده نیز به همین میزان دی اکسید کربن(۱۰۰۰ppm) نیاز دارند ولی با تفاوت در دما و نور محیط.متاسفانه مقدار گاز co2 در گلخانه ها ی فاقد دستگاه تزریق دی اکسید کربن در زمان فتوسنتز گیاه کمتر از۲۰۰ ppm می باشد.
دستگاههای تولیدکننده دی اکسید کربن پرتابل با قیمت مناسب حتی جهت گلخانه های سنتی و کوچک موفق به رفع این مشکل وافزایش محصول تا حد ۳۵-۴۰% می گردند.دستگاههای تولید کننده گاز Co2 مخصوص سالنهای گلخانه در ۲ نوع اتوماتیک و معمولی تولید شده که با کمترین حجم مصرف گاز مایع یا شهری بیشترین میزان ممکن تولید دی اکسید کربن را با استفاده از تکنولوژیهای منحصر به فرد در دنیا مقدور می سازد، نوع اتوماتیک این دستگاهها با مصرف۱٫۴ kg/h گاز(CNG/LPG) توانایی تولید ۴٫۲ kg/h گاز Co2 جهت ۱۰۰۰مترمربع سالن گلخانه پیوسته و نوع معمولی با مصرف ۰٫۶ kg/h گازتوانایی تولید ۱٫۸ kg/h گاز Co2 جهت ۵۰۰ مترمربع سالن گلخانه پیوسته را دارند.

شرکت گلبرگ سبز تنها توزیع کننده این دستگاهها در خاورمیانه می باشد.کمبود گازکربنیک در گلخانه ها امروزه یکی از بزرگترین مشکلات بوده که تاثیر آن در رشد و نمو گیاه چشمگیر است این روش آسانترین و ارزانترین روش عملی برای تامین دی اکسید کربن در سالن گلخانه است.

پایه و قلمه انواع گل

شرکت گلبرگ در راستای تولید و واردات انواع پایه های اصلاح شده و مادری انواع گلهای شاخه بریده و تزئینی فعالیت دارد.از قبیل رز،ژربرا،آلسترومریا و ….

– کارت حشره گیر(زرد-آبی) و لامپ حشره گیر

این روشها جزء بهترین و ارزانترین راههای مبارزه جهت انواع حشرات مضر در کشاورزی امروزی به حساب می آیند.
با طول عمر بالا و قدرت نابود کننده گی بسیار .
از این تجهیزات میتوان در انواع فضاهای باز و بسته مانند گلخانه ها،باغات،پارکها،مزارع،سالنهای ذخیره مواد غذایی،محیطهای خانگی و اداری و ….. استفاده نمود بدون هیچگونه خطری و تهدید برای سلامتی انسان

 

– بذرها

ارائه و توزیع انواع بذور اصلاح شده جهت کشت های گلخانه ای و فضای باز.

 

تولید برق خورشیدی

انرژی خورشیدی عظیم ترین منبع انرژی در جهان است. این انرژی پاک، ارزان و بی پایان بوده و در بیشتر مناطق کره زمین قابل استحصال می باشد. محدودیت منابع فسیلی و پیامدهای حاصل از تغییرات زیست محیطی و آب و هوای جهانی، فرصتهای مناسبی را برای رقابت انرژی خورشیدی با انرژیهای فسیلی خصوصا در کشورهایی با پتانسیل بالای تابش ایجاد نموده است.
سیستمهای انرژی خورشیدی، فنآوریهای جدیدی هستند که برای تامین گرما، آب گرم، الکتریسیته و حتی سرمایش منازل مسکونی، مراکز تجاری و صنعتی بکار می روند.
انرژی خورشید به طور مستقیم یا غیر مستقیم می‌تواند دیگر اشکال انرژی تبدیل شود، همانند گرما و الکتریسیته . موانع اصلی استفاده از انرژی خورشیدی شامل متغیر و متناوب بودن میزان انرژی و توزیع بسیار وسیع آن است.
انرژی خورشید برای حرارت آب، استفاده دینامیکی، حرارت فضایی ساختمانها، خشک کردن تولیدات کشاورزی و تولید انرژی الکتریسیته مورد استفاده قرار می‌گیرد .
شرکت گلبرگ سبز در زمینه تامین برق با استفاده از سلولهای خورشیدی جهت مصارف استحصال آب کشاورزی و تامین برق مناطق محروم از شبکه برق سراسری به صورت جزیره ای تجربیات و فعالیتهای خوبی داشته است.
ما موفق به انجام و تامین تجهیزات پروژه های خورشیدی هم در کشورهای همسایه شده ایم که تا اندازه بسیار زیاد رفاه و آسایش استفاده کننده گان از این روش تولید انرژی را نسبت به قبل تامین کرد.
صفحات خورشیدی، از ترکیبات نیمه هادی ساخته شده اند که وظیفه آن ها تبدیل انرژی نورانی خورشید به انرژی الکتریکی می باشد. این صفحات با نام فتوولتائیک (PhotoVoltaic) یا سولار (Solar) شناخته می شوند. صفحات فتوولتائیک (PhotoVoltaic) از نظر تکنولوژی به ۳ دسته تقسیم بندی می شوند. صفحات فتوولتائیک پلی کریستال (Photovoltaic Polycrystalline Panels)، صفحات فتوولتائیک مونوکریستال (Photovoltaic Monocrystalline Panels) و صفحات فتوولتائیک نواری (Thin Film).
مزایای استفاده از انرژی خورشیدی
– پاک و بدون آلودگی (حذف انتشار گازهای گلخانه ‌ای از جمله دی ‌اکسید کربن)
– بی پایان
– رایگان و دردسترس
– کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی
– امن و بی‌ خطر

– کاربرد انرژی خورشیدی
در عصر حاضر از انرژی خورشیدی توسط سیستم‌های مختلف استفاده می‌شود که عبارت‌اند از:
-۱استفاده از انرژی حرارتی خورشید برای مصارف خانگی، صنعتی و نیروگاهی.
-۲ تبدیل مستقیم پرتوهای خورشید به الکتریسیته بوسیله تجهیزاتی به نام فتوولتائیک.
به طور کلی موارد استفاده از انرژی خورشید به صورت زیر دسته ‌بندی می‌شود:
۱) تامین روشنایی از انرژِی خورشید
۲) تامین انرژی الکتریسیته
– تولید برق با استفاده از فوتوولتاییک ‌ها
– تولید برق با استفاده از گرمایش خورشیدی
۳) سرمایش و گرمایش هوا
۴)انواع اجاق های خورشیدی
۵) آب شیرین کن ها
۶) گرمایش آب
– تامین آب گرم در فرایندهای صنعتی و تامین گرمای مورد نیاز برخی فرایندها
– گرمایش استخرها
– تهیه آب‌گرم مورد نیاز مصارف خانگی با استفاده از آبگرمکن‌ های خورشیدی